کاربرد های پلیسی و جلوگیری از سرقت و جرایم دوربین های مدار بسته در زمینه سرقت و جرایم  نقش بسیار موثری دارند، چه در زمینه رانندگی و چه در زمینه های جنایی، دوربین های نا محسوس هم بطور چشمگیری رواج یافته است، به عنوان مثال می توانیم به دوربین های  دستگاه خود پرداز  اشاره کنیم. آخرین تحقیقات آماری از شهر های بزرگ آمریکا و انگلستان نشان می دهد، بعد از نصب دوربین های مدار بسته در پارکینگ ها 51 درصد از تعداد جرایم کاسته شده است. در فرودگاه ها میزان کاهش جرایم 23% و در سایر مراکز عمومی روی هم رفته این مقدار 7% بوده است.

کاربرد های پلیسی و جلوگیری از سرقت و جرایم دوربین های مدار بسته درنظارت بر پارکینگ

نصب دوربین مداربسته در قسمت ورودی و خروجی پارکینگ ها، به کاربر کمک می کند تا رفت و آمد تمام خودروها را زیر نظر داشته باشد. این پوشش 24 ساعته، امنیت بالایی را در این مکان ها ایجاد می کند و از سرقت جلوگیری می کند.

کاربرد دوربین مداربسته در مکان های عمومی

یک دوربین مداربسته معمولی توانایی پوشش مناطق گسترده و باز را ندارد. دوربین های PTZ با رزولوشن تصویر بالا، در این مورد بسیار کارآمدتر هستند. این دوربین ها قابلیت چرخش، گردش و بزرگنمایی تصویر را دارند و می توانند منطقه وسیع تری را تحت پوشش قرار دهند. رزولوشن بالای دوربین، امکان شناسایی چهره و پلاک خودروها را نیز فراهم می کند که بسیار کاربردی است.

کاربرد دوربین مداربسته در بیمارستان ها و مراکز درمانی

بیمارستان مکانی حساس است. افراد زیادی به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه می کنند. اکثر این افراد وضعیت جسمی وخیمی دارند و یک سهل انگاری ساده ممکن است منجر به حوادث ناگوار و غیر قابل جبران شود. نصب دوربین مدار بسته در این مکان ها بسیار کاربردی است.

پس از نصب دوربین مداربسته، تنها یک اپراتور لازم است تا بر تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته نظارت کند. بنابراین علاوه بر کاربردهایی که گفته شد، استفاده از دوربین مداربسته تعداد نیروی انسانی مورد نیاز به منظور نظارت بر ساختمان ها را کاهش می دهد.

 

2 دیدگاه در کاربرد های پلیسی و جلوگیری از سرقت و جرایم دوربین های مدار بسته
  1. ممنون اطلاعات خوبی بود


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *