نویز تصویر در دوربین مداربسته معمولا به صورت خطوط یا موج در تصویر نمایان میگردد.

نویز تصویر در دوربین مداربسته 2 نوع است

نویز الکترو مغناطیسی

نویز تصویر در دوربین مداربسته معمولا به صورت خطوط یا موج در تصویر نمایان میگردد.
چند عامل باعث  به وجود امدن نویز در تصاویر دوربین مداربسته می شود:
برای درست وصل شدن فیش ھای BNC در سمت DVR یا دوربین باید مجددا فیش ھا باز بینی و متصل گردند.

.مشکل درمنبع تغذیه : یکی از دلایل اصلی ایجاد نویز تصویر در دوربین مداربسته، منبع تغذیه یا آداپتور مورد استفاده می باشد که برای رفع مساله مربوطه توصیه می شود، حتما از آداپتورھای استاندارد و با کیفیت استفاده شود.

بالا بودن طول کابل کشی بیش ازحد مجاز : این متراژ بر حسب نوع کابل و جنس مغزی و شیلد کابل مورد استفاده میتواند متفاوت باشد که برای حل این مشکل، بایدمسیر کوتاه تری رابرای کابل کشی انتخاب نمود یا از ویدئو بالن برای تقویت سیگنال استفاده نمود

نصب دوربین روی سطوح فلز ی: برای رفع این مسئله یک عایق مناسب مثل بسپارھای لاستیک و پلاستیک و پیچ ھای لعابدار بین دوربین و سطح فلز مورد استفاده قرار میگیرند و از برخورد فیش ھا باسطح فلز می توان جلوگیری کرد.

عبور کابل از نزدیکی منابع الکترو مغناطیسی : عبور کابل ھای تصویر از نزدیکی منابع الکترو مغناطیسی مانند کابل ھای برق که برای حل این مشکل باید حتی المقدور کابل ھای تصویر از منابع الکتریکی دور باشند و درطول مسیر حداقل 12سانتی متر از کابلھای برق سه فاز و فشار قوی فاصله داشته باشند.

دمای ھوا : گرمای ھوا باعث افزایش مقاومت الکتریکی ھادی ھا می گردد و این عامل باعث افت سیگنال درطول مسیر می گردد. برای رفع این مشکل کابل ھا را ازتابش مستقیم خورشید دور نگه دارید و از داخل لوله و مکان ھای سایه عبور دھید.

نویز الکترونیکی :

این نویز معمولا به صورت نقاط ریز رنگی و گاھی سیاه و سفید در تصویر مشاھده می شود دلیل اصلی به وجود آمدن نویز الکترونیکی کم بودن نورتصویر می باشد.

برای حل  این مشکل باید نور محیطی که دوربین در آنجا نصب شده است را افزایش دھیم و یا از دوربین ھایی استفاده نماییم که سنسورھای آن ھا حساسیت کافی و مناسب نسبت به نور داشته باشند. بعضی از دوربین ھا با استفاده از سیستم DNR در خود، این مشکل را مرتفع میسازند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *