دزدگیر اماکن از جمله سیستم های اعلام سرقت است

دزدگیر اماکن از جمله سیستم های اعلام سرقت است، که عملکرد  این سیستم به صورتی است که با تشخیص حرکت در محیط می تواند پیغام را توسط سنسورها یا چشمی ها به پنل اصلی منتقل کند و پنل اصلی نیز این پیغام را به صورت های مختلف می تواند به مخاطبین یا افراد سازمان اعلام کند.

دزدگیر اماکن شامل اجزای

– چشم ها
– دستگاه مرکزی
– بلندگو
– باطری بک آپ
– ریموت ها
– پیزو
– تلفن کننده

معمولا سنسورها و چشمی ها را در محل هایی  که امکان ورود غیر قانونی در زمان تعطیلی سازمان و جود دارد نصب میکنند، تا بلافاصله بعد از تشخیص حرکت در هرکدام از محل های یاد شده، سیستم اعلام سرقت را فعال کند.

پیغامی که از طرف چشمی ها به پنل مرکزی دزدگیر اماکن ارسال می شود، می تواند به صورت آلارم در محیط پخش شود و یا پنل می تواند خروجی رله ای را به صورت اتوماتیک فعال کند.

همچنین، با افراد و صاحبان سازمانی که در آن خطر سرقت ایجاد شده تماس حاصل کند، این تماس می تواند به صورت پیامک برای آنها ارسال شده یا به صورت تماس صوتی باشد.

دزدگیر اماکن ابزار بسیار مفید برای حفاظت از منازل و سازمانها می باشد، بطوری که استقبال گسترده از این سیستم باعث شده که از زمان معرفی این سیستم روندی صعودی داشته باشد و روز به روز سیستم های مجهزتری توسط تولید کنندگان این ابزارها به مشتریان معرفی می شود.

چشم ها
یکی از رایجترین چشم های مادون قرمز  (PIR) است.

این چشم ها فضای مقابل خود را با اشعه مادون قرمز تحت نظر میگیرند، چنانچه حرکتی اتفاق بی افتد رله داخل چشم، برای چند ثانیه قطع می شود و سیستم مرکزی آژیر را به صدا در می آورد.

دستگاه مرکزی

تمام عملکرد اجزای سیستم را کنترل می کند.

بلندگو

صدای آژیر از آن پخش می شود.

باطری بک آپ

در زمان قطع برق، سیستم از آن استفاده می کند..

ریموت ها

یک فرستنده رادیویی دیجیتالی است که فرمان روشن و خاموش کردن دزدگیر و بعضی فرامین دیگر را می توان با آن ارسال کرد.

پیزو(Siren)

آزیر 12 ولتی کوچکی است (اندازه یک استکان) که داخل دستگاه مرکزی دزدگیر نصب می شود.

تلفن کننده

دستگاهی است که تعدادی شماره تلفن دلخواه به آن می دهید، تا زمانی که آژیر دزدگیر به صدا در آمد، دستگاه با آن شماره ها تماس گرفته و صدای آژیر یا در بعضی مدلها صدای ضبط شده خودتان را پخش کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *