در حال حاضر کمتر ساختمان هایی از سیستم اتوماسیون درب اتوماتیک برای مجموعه خوداستفاده می کنند. درب های اتوماتیک، علاوه براینکه  امنیت بیشتری دارند، زیبایی و صرفه جویی در زمان و انرژی هم دیگر ویژگی های این تکنولوژی می باشد.

درب اتوماتیک به مجموعه ای منحصر به فرد از محصولات الکترومکانیک و هیدرولیک می گویند، که بصورت خودکار جهت باز و بسته شدن گیت های ورودی به کار می روند. درب های اتوماتیک انواع مختلفی را دارا می باشد، چه از نظر عملکرد و چه از نظر نوع که هر یک کارکرد و کاربردهای  خاص خود را دارند.

اغلب دربهای بزرگ  و یا دربهای پارکینگ مجهز به سامانه اتوماسیون هستند. استفاده از سامانه اتوماسیون باعث افزایش سرعت عمل در رفت و امد و همچنین باعث جلوگیری از اتلاف انرژی می شود. حالا برای مثال:  شما در یک کوچه بسیار خلوت زندگی میکنید و درب برقی ندارید، شما باید از خودرو پیاده شوید و درب را دستی باز کنید که اگر کسی در کمین شما باشد، این زمان بهترین موقع برای سرقت خودروی شماست است.  یکی دیگر از کاربردهای جک ریموتی کنترل تردد افراد و یا محدود کردن آن است. جک درب پارکینگ یکی از  متداولترین نوع درب اتوماتیک آپارتمان ها می باشد، که درب ورودی شما به جای درب دستی،  به درب برقی تبدیل می شود و از طریق ریموت، شما قادر هستید باز و بسته نمودن درب را کنترل کنید.

انواع جک  پارکینگی : براساس سیستم عملکرد در دو دسته اصلی، هیدرولیک و الکترومکانیک (گیربوگسی) وجود دارند.

جک درب اتوماتیک هیدرولیک : این سیستم ها با نیروی تحت فشار روغن متراکم کار می کند جک پارکینگی هیدرولیک، برای مکان هایی با درب های بسیار سنگین، مثل کارخانه ها مورد استفاده قرار میگیرند. جک های سیستم هیدورلیک کاملا بی صدا بوده، اما هزینه سرویس و نگه داری ان بالاست.

جک درب اتوماتیک الکترومکانیک:

نحوه کار این جک دربازکن براساس موتور و چرخ دنده می باشد، که با جریان برق 220 ولت و در بعضی مدل ها 24 ولت کار می کنند. قسمت های مختلف این  پکیج، جک پارکینگی بازویی شامل دو بازو چپ و راست، برد مدارفرمان، چشمی فتوسل، براکت های نصب، آنتن گیرنده و ریموت می باشد. از نکات جک نیاز به سرویس و نگه داری کم و آسیب پذیری در مقابل فشار و ضربه از جک های درب کنترلی ریموتی می باشد. این جک بیشترین استفاده را در پارکینگ های منازل شخصی دارا می باشد.

2 دیدگاه در جک درب اتوماتیک
  1. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران
    وبسایت به این خوبی سپاسگزارم
    ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق
    فعالیت می کنیم.خوشحال میشوم
    از وبسایت ما دیدن کنید


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *